Kadra

Jacek Usarek

Moje pierwsze poważne doświadczenia z wodą sięgają roku 1994, kiedy ukończyłem szkolenie na stopień Młodszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W następnych  latach regularnie podnosiłem swoje kwalifikacje wodne i pedagogiczne… spędziłem kilkanaście lat na otwartych akwenach jak i basenach krytych, zdobywając kolejne uprawnienia z zakresu ratownictwa wodnego (ratownika WOPR, a następnie Starszego Ratownika WOPR), ratownictwa na wodach szybkopłynących, ratownictwa lodowego, Sternika Motorowodnego, Okręgowego Sędziego Pływania, a także Płetwonurka KDP/CMAS**. W 2000 roku ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku nauczycielskim w  specjalizacjach zawodowych: Turystyka oraz Instruktor Pływania. W okresie 1999 - 2008 roku byłem zatrudniony jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej  i równolegle w szkole średniej….to był naprawdę piękny czas… 

Z Grzegorzem Śliwakowskim poznaliśmy się podczas służby ratowniczej w 2000 roku i jak widać wspólna pasja trwa do dziś...

Roman Buchta

Moja historia z wodą sięga 1995 roku, kiedy zdobyłem kartę pływacką. Rok później wstąpiłem do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach,  gdzie odbyłem szereg szkoleń związanych z ratownictwem i bezpieczeństwem na wodach zdobywając stopień Młodszego Ratownika WOPR. W następnych  latach regularnie podnosiłem swoje kwalifikacje wodne robiąc w 1997 r. kurs Płetwonurka P1. KDP/CMAS (sukcesywnie zdobywając umiejętności,  dochodząc do poziomu Instruktora M2).  Pracując na otwartych akwenach i pływalniach  krytych zdobyłem kolejne doświadczenia. W 1999 r. uzyskałem stopień Ratownika WOPR. W dalszej kolejności odbyłem szkolenia z Sternika Motorowodnego, Ratownictwa Lodowego, Żeglarza Jachtowego oraz z Instruktora Pływania. Ukończyłem studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Przygoda z wodą ciągle trwa..

Z Grzegorzem Śliwakowskim poznaliśmy się podczas Kursu Ratownika Wodnego w 1999 roku, razem pracowaliśmy na wodach otwartych jak i na pływalni.

 

Grzegorz Śliwakowski

Przygodę z pływaniem rozpocząłem w 1999 roku, kiedy ukończyłem kurs Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach. Od 2000 roku pracowałem jako ratownik wodny na akwenach otwartych oraz na Krytej Pływalni Delfin w Gliwicach. Przez kolejne lata podnosiłem swoje kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym kończąc kursy, m.in.: stermotorzysty, ratownictwa na wodach szybkopłynących, ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również płetwonurka KDP/CMAS***. W 2006 roku ukończyłem kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Sportu Dyscypliny Pływanie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W styczniu 2007 roku założyłem szkółkę pływacką SWIMWORLD Grzegorz Śliwakowski, pragnąc przekazywać swoją wiedzę i umiejętności dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Jestem absolwentem studiów na kierunku Zarządzanie i Ekonomika w Ochronie Środowiska. Mam to szczęście, że zawodowo robię to co lubię – od 2006 roku jestem strażakiem w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach i prowadzę szkółkę pływacką SWIMWORLD Grzegorz Śliwakowski. Zapraszam do wspólnej przygody jaką jest nauka pływania :)