Kadra

Grzegorz Śliwakowski

Przygodę z pływaniem rozpocząłem w 1999 roku, kiedy ukończyłem kurs Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gliwicach. Od 2000 roku pracowałem jako ratownik wodny na akwenach otwartych oraz na Krytej Pływalni Delfin w Gliwicach. Przez kolejne lata podnosiłem swoje kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym kończąc kursy, m.in.: stermotorzysty, ratownictwa na wodach szybkopłynących, ratownictwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy jak również płetwonurka KDP/CMAS***. W 2006 roku ukończyłem kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz Instruktora Sportu Dyscypliny Pływanie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W styczniu 2007 roku założyłem szkółkę pływacką SWIMWORLD Grzegorz Śliwakowski, pragnąc przekazywać swoją wiedzę i umiejętności dzieciom, młodzieży oraz dorosłym. Jestem absolwentem studiów na kierunku Zarządzanie i Ekonomika w Ochronie Środowiska. Mam to szczęście, że zawodowo robię to co lubię – od 2006 roku jestem strażakiem w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach i prowadzę szkółkę pływacką SWIMWORLD Grzegorz Śliwakowski. Zapraszam do wspólnej przygody jaką jest nauka pływania :)

Jacek Klimala

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Instruktor pływania, ratownik wodny, trener drugiej klasy piłki siatkowej. W latach 2001 - 2021 zatrudniony w Szkole Podstawowej nr 5 w Pyskowicach jako nauczyciel WF oraz dyrektor. Od 2006 roku prowadził naukę pływania w klasach nauczania zintegrowanego. Do kadry szkółki dołączył w 2012 roku.

Jacek Usarek

Moje pierwsze poważne doświadczenia z wodą sięgają roku 1994, kiedy ukończyłem szkolenie na stopień Młodszego Ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W następnych  latach regularnie podnosiłem swoje kwalifikacje wodne i pedagogiczne… spędziłem kilkanaście lat na otwartych akwenach jak i basenach krytych, zdobywając kolejne uprawnienia z zakresu ratownictwa wodnego (ratownika WOPR, a następnie Starszego Ratownika WOPR), ratownictwa na wodach szybkopłynących, ratownictwa lodowego, Sternika Motorowodnego, Okręgowego Sędziego Pływania, a także Płetwonurka KDP/CMAS**. W 2000 roku ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku nauczycielskim w  specjalizacjach zawodowych: Turystyka oraz Instruktor Pływania. W okresie 1999 - 2008 roku byłem zatrudniony jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej  i równolegle w szkole średniej….to był naprawdę piękny czas… 

Z Grzegorzem Śliwakowskim poznaliśmy się podczas służby ratowniczej w 2000 roku, z Jackiem Klimalą
w 2007 i jak widać wspólna pasja trwa do dziś...